OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Organizovali sme

2 0 1 4  :

Na marcovom stretnutí sme organizovali Deň pečenia s Jizerskými pekárňami. Všetci si mohli pozrieť postup pri výrobe bezlepkového chleba i langošov. Prítomní mohli ochutnať upečené výrobky a potom si kúpiť zmesi, z ktorých boli výrobky upečené.Takéto podujatie by sme si chceli ešte niekedy zopakovať.

 

V októbri sme mali na pravidelnom stretnutí ochutnávku výborných hotových jedál z firmy JEDZHNED. Výklad bol profesionálny, členom sa veľmi páčilo.

 

V sobotu 18.10.2014 sme boli ako združenie na výlete v Brne, kde sa konal ďalší ročník "Dňa celiakie". Tam sme si mohli vypočuť rôzne prednášky lekárov, zástupcov iných združení a nakúpiť si bezlepkové potraviny od rôznych predajcov. Akcia bola vydarená a poučná. Zároveň sme sa obohatili o ďalšie rôzne chute pri ochutnávke celiatických potravín.

 

 

 

2 0 1 3 :

 Letný tábor pre deti : 14.7. - 20.7.2013

Tento rok sme boli opäť na Makove. Bolo veľmi dobre, deťom sa páčilo, strava bola výborná, ako domáca. Chodili sme na výlety do okolia, organizovali sme rôzne súťaže.

 

 

2 0 1 2  :

Letný tábor pre deti : 21.7. - 28.7.2012

Tábor sa tento rok uskutočnil v Rajeckej Lesnej, na chate Mária.  Stravovali sme sa na chate Žiar, čo bolo asi 5 minút cesty. Strava bola samozrejme bezlepková. Je tam nádherná príroda a okolie. Deti sa popri rôznych hrách a súťažiach povozili aj na koníkoch. Tábora sa zúčastnilo 15 detí, vedúca tábora - p.Tarabová, animátorky Janka a Monika.

 

 

Výlet do Brna : 20.10. 2012

Tak, ako minulý rok, tak aj tento, sme boli na výlete v Brne, dňa 20.10.2012, kde sa konal deň celiakie, na ktorej boli prednášky o celiakii, ako aj predaj bezlepkových potravín od rôznych predajcov. Cestou naspäť sme sa zastavili vo Velehrade, kde sme si pozreli krásny kostol a okolie.

 

2 0 1 1  :

Výlet do Modry : 14.5.2011wink

Organizovali sme už tretí krát výlet do Modry na deň otvorených dverí Viedenských pekární. Všetci si mohli pozrieť postup pri výrobe bezlepkových chlebov, koláčov i rožkov z ich zmesí, dokonca si to osobne vyskúšať. Prítomní mohli ochutnať upečené výrobky a potom si aj nakúpiť zo širokého sortimentu ponúkaného tovaru. Nechýbala ani tombola, pre deti si animátori pripravili bohatý program.

Celoslovenský turistický zraz celiatikov a priateľov hôr:  27. 5. – 29. 5. 2011yes

Miesto akcie: Hotel Donovaly č. 777, Donovaly
Organizátor: OZC Bratislava s pomocou výboru OZ BB

Popri turistike, relaxe a stretnutí s priateľmi sme veľa diskutovali o bezlepkovej strave, kládli sme veľa otázok lekárom - gastroenterológom, ktorí nám ochotne a obšírne odpovedali a nakupovali sme z Pečivárni Lipt.Hrádok, ktorí tam mali predajnú akciu.

Letný tábor pre deti : 9.-16.7. 2011 cheeky

Tábor sa uskutočnil v penzióne Javorník na Makove - Kasárňach. Strava bola bezlepková a výborná. V tomto penzióne sme boli už tretí krát, deťom sa tam veľmi páči. Je tam nádherná príroda a okolie, zrekonštruované ubytovanie a samozrejme dobrá nálada a ochotný a milý personál. Tábora sa zúčastnilo 20 detí, vedúca tábora - p.Hrinová, animátorky Janka a Monika a zdravotný dozor p. Porubčanská - zdravotná sestra.

 

Výlet do Brna : 22.10. 2011

V sobotu 22.10.2011 sme sa zúčastnili na stretnutí celiatikov v Brne, kde boli prednášky:

- MUDr. Jaroslava Utěšeného – Nemocnice Boskovice

·         Čo starého a nového v celiakii

- RNDr.Veroniku Vlčkovou – imunologické laboratórium VIAMEDA

·         Serologické vyšetrenie pri celiakii

- MUDr. Daniel Bartušek – FN Brno Bohunice, radiologická klinika

·         Ultrazvukové vyšetrenie celiakie

- Ing.Kateřina Pavelková – SZPI Brno

·         Označovanie bezlepkových potravín s ohľadom na nové nariadení ES 41/2009

Počas celého dopoludnia tam bola prezentácia bezlepkových potravín, ktoré sme si nakupovali.

Potom sme si boli pozrieť námestie v Brne. Počasie bolo krásne a mesto sa nám veľmi páčilo.